Rockford af Kotteland
Rockford har fått ett nytt kärleksfullt hem tillsammans med sin syster syster Abigaile. De har flyttat till en familj i Kalhäll tillsammans. Ha ett underbart liv små vänner!
Om Rockford:
Rockfords mamma Nellie levde hemlös vid en gallerias lastkaj.
Hon fick komma in i värmen och tryggheten och med tiden så visade det sig att hon var dräktig, hon födde 4 ungar och en av dem är Rockford.
Rockford är en liten kille men super tuff.
Han är super snabb och leker gärna kull med sin favorit syster ( Abbi) Abigaile. Han gillar laserpekare och mysa i sängen när han sprungit mycket och är trött. Då kommer börjar han spinna för fullt och det låter så sött.
Rockford och Abigaile vill flytta ihop.
De är flyttklara tidigast v40
Mamma och syskon bor i jourhem i Västerås
Kalender 2025
Köp vår kattkalender till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Familjens plan.kalender 2025
Köp vår kattkalender till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Det finns inga vildkatter!
Köp vår bok till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Bli medlem
Genom att bli medlem i Katthemmet i Vaxholm visar du att du stöder vår kamp för de hemlösa katterna.
Bli volontär
Våra katter behöver omsorg och omvårdnad alla veckans dagar. Kanske du kan och vill finnas till för dem någon dag på något sätt?