Det är inte sant!
Men jag tror att jag blir galen. Jag såg volontären komma med sin telefon och förstod att nu skulle det fotas igen. Och just idag när jag tyckte att jag hade lite av en ”bad hair day” och mest hade tänkt mig att ligga på en skön filt uppe på hyllan.
Jag dök snabbt som tusan in i holken med förhoppningen att hon inte hann se mig. Hela rummet är ju fullt med ”gosebollar”, som jag har hört henne kalla oss, så jag borde ju klara mig. Men icke. Hon stack fram telefonen i holköppningen så det var ju bara att rätta till anletsdragen och kamma till sig. Och här är jag nu. Hej på er 🙂
/Prince Charming
Vill du ta hand om mig?
Bli volontär
Våra katter behöver omsorg och omvårdnad alla veckans dagar. Kanske du kan och vill finnas till för dem någon dag på något sätt?
Bli medlem
Genom att bli medlem i Katthemmet i Vaxholm visar du att du stöder vår kamp för de hemlösa katterna.
Det finns inga vildkatter!

Köp vår bok till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Familjens plan.kalender 2025

Köp vår kattkalender till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Kalender 2025

Köp vår kattkalender till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Lämna ett svar