Miss Mjau är en ideell förening som säljer egengjorda smycken i olika former och färger. Alla intäkter går oavkortat till hemlösa katter.
Just nu har Miss Mjau en kampanj där alla intäkter går oavkortat till Katthemmet i Vaxholm. Skynda in och fynda fina smycken och gör samtidigt en god gärning för våra katter!
Och psst – det finns en massa fina smycken på rea också!
Läs mer på missmjau.se
Våra katter behöver omsorg och omvårdnad alla veckans dagar. Kanske du kan och vill finnas till för dem någon dag på något sätt?
Genom att bli medlem i Katthemmet i Vaxholm visar du att du stöder vår kamp för de hemlösa katterna.
Köp vår bok till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Köp vår kattkalender till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Köp vår kattkalender till förmån för katthemmets verksamhet och katter.
Katthemmet i Vaxholm
Föreningen Djurhjälpen
Eriksövägen 4
185 34 Vaxholm
Org nr 802409-2143, PG 540710-1, Swish 123 362 0457.
E-post: kontakt@katthem.nu
Telefon: 0707-660 435
Vi svarar i telefonen i mån av tid. Vi nås säkrast via e-postadressen ovan eller via meddelandefunktionen på vår Facebook-sida.
Katthemmet har öppet för allmänheten den sista lördagen i varje månad kl. 13.00-15.00.
Eftersom många av de omhändertagna katterna har en sorglig historia i bagaget är det extra viktigt att hitta trygga hem som passar just dem. Läs mer
Katthemmet i Vaxholm är medlem i Svenska Kattskyddsförbundet - ett rikstäckande förbund som erkänner alla katters lika värde och rätt till ett gott liv. Läs mer
Lämna ett svar